iTablety.pl

Porównywarka cen Tabletów do Grania

Tablet dla gracza

Tablet to znakomite urządzenie dla każdej osoby

Małe, poręczne spokojnie można je włożyć do torebki i plecaka. Tablet pozwala na przyjemne spędzenie czasu w podróży, na przeczytanie książki w wygodnej pozycji leżąc na łóżku a nie siedząc z komputerem przy biurku, na komfortową naukę i wiele innych. Ale przede wszystkim tablet umożliwia nam przyjemne spędzenie czasu poprzez gry.

Gry na tablecie

Jakie mamy gry dostępne na tablecie? Praktycznie jest ich naprawdę bardzo wiele. Przede wszystkim można je podzielić na gry dosyć proste, niewymagające zaangażowania dużej cześci pamięci tabletu oraz na gry bardziej zaawansowane, które nie tylko zajmują więcej pamięci, lecz również dodatkowo wymagają konkretnych parametrów. Jak zatem widać już teraz - dla każdego gracza będzie potrzebny inny tablet w zależności od tego, w jakie gry najchętniej on gra.
Wracając jednak do podziału ogólnego gier można też podzielić je na edukacyjne - one zazwyczaj nie wymagają bardzo dobrych jakościowo tabletów. Znakomicie się nadają dla dzieci w przeróżnym wieku - łączą bowiem zabawę z nauką, a przy tym nie wymagają posiadania zaawansowanego i drogiego tabletu. Inaczej już trochę rzecz wygląda z grami przygodowymi. Te proste spokojnie działają i na tabletach, które mają dość małą pamięć operacyjną, jednak te wysokiej jakości, w których stosowana jest naprawdę dobra grafika już nie będą działać na takich zupełnie zwykłych tabletach. Słowem - miłośnik wytrawnych gier fantasy musi zainwestować raczej w coś z wyższej półki.

Jak wybrać tablet dla gracza?

Lecz właśnie przejdźmy do zasadniczego pytania - czym należy się kierować, wybierając tablet dla gracza? Oczywiście to zależy od tego, o jakich grach mówimy. Wygodnie będzie zatem dość ogólnie podzielić gry na przygodowe i edukacyjne. Zacznijmy od tych drugich. W przypadku bowiem gier edukacyjnych oraz dość prostych gier dla najmłodszych tablet nie musi posiadać jakiś wybitnych cech. Uda nam się zatem spokojnie znaleźć dobre urządzenie w granicach 300 - 500 zł. Dość standardowe parametry i popularne modele tabletów powinny sobie bez problemu z takimi prostszymi grami. Przy okazji nie stracimy wiele, jeśli dziecku zdarzy się przez przypadek upuścić taki tablet.

Tablet dla zaawansowanego gracza

Jak jednak wybrać tablet dla gracz, który jest już na zaawansowanym poziomie? Przede wszystkim trzeba mieć tutaj pełną świadomość, że taki tablet nie będzie kosztował 300 zł. Jeśli ma on rzeczywiście być dobry i umożliwiać nam zagranie we wszystkie gry, to musi być droższy. Jakie minimalne wymagania musi on spełniać?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o kilku bardzo ważnych cechach. A zatem - tablet do gier musi mieć ekran o przekątnej, która będzie większa niż 8 cali. najlepsza będzie przekątna 9 - 10 cali. Ponadto warto popatrzeć na platformę sprzętową - ta bardziej popularna na pewno będzie umożliwiała zagranie w większą ilość gier. Jeśli zaś mamy swoje ulubione, specyficzne gry to warto sprawdzić dokładnie wcześniej, na jakich platformach sprzętowych będą one działać. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę, że duża moc procesora w żadnym wypadku nie wystarczy, jeśli nie podeprzemy jej odpowiednio dobrą kartą graficzną. A ostatnia rzecz - rzadko kiedy spotkamy takie wysokiej jakości tablety leżące sobie tak po prostu na sklepowej półce. Trzeba zatem poszukać ich w internecie.

Warto wspomnieć kilka słów jeszcze o jednej bardzo ważnej cesze tabletów dla graczy. Otóż muszą one być wygodne i poręczne. Dlatego w miarę możliwości warto poszukać, czy jednak jakiś sklep nie posiada takiego tabletu na stanie, a następnie dotknąć go, zważyć w dłoni, zapoznać się z nim i zdecydować, czy będzie nam się dobrze nim pracowało.

Poszukiwanie tabletu dla graczy

Kiedy będziemy szukać najlepszego tabletu to warto spytać się znajomych, co polecają. Może się bowiem okazać, że mają oni jakieś swoje ulubione modele, na których gry, w które oni grają i które także my lubimy, mówiąc kolokwialnie "idą bardzo dobrze". Zawsze też dobrze jest się zapoznać z opiniami użytkowników. Warto także przeglądać regularnie przeróżne rankingi.

Bez względu na to, na jaki model się zdecydujemy, pamiętajmy, że to nie może być pochopna i nie przemyślana decyzja. Poświęćmy zatem na wybór odpowiedniego modelu trochę więcej niż jeden wieczór, chyba że bardzo dokładnie wiemy już, czego potrzebujemy.


Publikacja z 2018-02-18 00:36:41.


  • 0


    Oceny: 0
    Komentarzy: 0
  • Moja ocena

Tablety do Grania