iTablety.pl

Porównywarka cen Tabletów dla seniora

Tablet dla seniora

XXI wiek zdecydowanie można nazwać wiekiem nowoczesnych technologii

Dzisiaj Internet jest dla nas praktycznie alternatywnym światem w którym coraz więcej spędzamy czasu. Można nawet śmiało powiedzieć, że coraz więcej codziennych czynności jak robienie zakupów, uczenie się oglądanie filmów, czytanie wiadomości wykonujemy raczej w świecie wirtualnym niż rzeczywistym. XXI wiek niesie jednak ze sobą jeszcze jedną niespodziankę.

Aktywizacja seniorów - wyjątkowe zjawisko

Otóż dzisiaj zdecydowanie można zauważyć, że coraz więcej seniorów jest aktywnych i to w szerokim tego słowa znaczeniu. Dawniej seniorzy odsuwali się w cień mieszkań, bawiąc jedynie wnuki i zajmując się domem. Dzisiaj są organizowane specjalne zajęcia dla seniorów - przeróżne fitnessy, koła zainteresowań, wyjazdy, kursy i wiele innych ciekawych rzeczy. Co więcej - seniorzy też coraz chętniej korzystają z nowoczesnych technologii.

Tablet dla seniora

Z tego powodu naprawdę warto zainwestować w tablet dla naszego znajomego seniora. Będzie to na pewno znakomity pomysł. Dlaczego? Każdy senior na pewno znajdzie coś dla siebie. Przede wszystkim tak samo jak osoby młodsze, tak i starsze lubią poprzeglądać sobie artykuły w Internecie, zapoznać się z nowościami w ulubionym sklepie. A co więcej? Otóż czemu by nie zagrać z wnukiem w ciekawą grę? Albo ze znajomymi podczas spotkania? to przecież znakomite pomysły!

Ja wybrać tablet dla seniora?

Wybierając tablet dla seniora trzeba jednakze zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim powinien to być dość bezawaryjny model. Starsze osoby nawet jeśli idą w pełni z duchem czasu, to jednak trudno będzie im naprawić samemu tablet. Warto zatem mieć to na uwadze. Dobrze także by było, aby tablet funkcjonował spokojnie bez konieczności ciągłego właczania i wyłączania go - to też nie jest takie wygodne dla starszej osoby.
Następnie należy zwrócić uwagę na rozmiar tabletu dla seniora. Rzecz jest dość oczywista. Starsze osoby nieraz mają problem ze wzrokiem i malutkie tablety, nawet, jeśli ustawi się bardzo duży rozmiar czcionki, to jednak ciągle nie są zbyt poręczne. Warto zatem inwestować raczej w modele o przekątnej 10 cali. Większe urządzenie może być niewygodne dla trzymania dla seniora. Przy tabletach 10- calowych łatwo jest natomiast ewentualnie powiększyć ekran i zarazem przewijać treść.

A jaki system operacyjny wybrać? Dla seniorów raczej zalecany jest iOS. Dlaczego? Otóż tutaj mamy dostępnych naprawdę wiele przeróżnych aplikacji zarówno do komunikacji, jak i do rozrywki. Ponadto taki system jest bardzo dobrze dostosowany do obsługi dotykowej. Android nie jest tak bardzo zalecany, ze względu na nieco większe trudności w przystosowaniu się do specyficznej szaty graficznej. Dobrym rozwiązaniem jest natomiast także Windows.

Modem dla seniora

Czy kupując tablet dla seniora warto także pomyśleć od razu o modemie? A dlaczego by nie? Przecież starsi korzystają w ten sam sposób z tabletów co młode osoby. W związku z tym faktem, dobrze by było, gdyby senior mógł spokojnie sobie surfować po internecie, nawet gdy zniknie wifi. Trzeba tylko przy tym pomyśleć o odpowiedniej ilości gigabajtów. Co jeszcze warto rozważyć?

Kamerka i telewizja w tablecie dla seniora

Jeśli chcemy sprawić naszemu seniorowi naprawdę super niespodziankę, to warto zainwestować w model tabletu z dobrą kamerką. Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć naszych dziadków nawet jeśli będziemy wzajemnie przebywać na odrębnych półkulach. Warto pamiętać także o tym, że generalnie seniorzy lubią oglądać telewizję - dlatego model z dostępną tv będzie na pewno nie lada gratką.

Na koniec warto dodać, że dzisiaj coraz większa ilość producentów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom seniorów, zatem na pewno znalezienie odpowiedniego urządzenia wcale nie będzie takim trudnym zadaniem. Oczywiście należy pamiętać także, że taki prezent na pewno dla seniora będzie dużo znaczył. W końcu dla niego zakup takiego urządzenia naprawdę może stanowić nie lada wyzwanie, dla nas zaś nie będzie trudny.


Publikacja z 2018-02-18 00:36:40.


  • 0


    Oceny: 0
    Komentarzy: 0
  • Moja ocena

Tablety dla seniora