iTablety.pl

Porównywarka cen Tabletów dla grafika

Tablet dla grafika

Grafika to bardzo specyficzna dziedzina - dzięki niej powstają niezwykłe obrazy, wspaniałe gry komputerowe, wizualizacje.

Niemniej jednak takie piękne grafiki nie powstają same z siebie - do ich stworzenia potrzeba oczywiście zmysłu estetyki, poczucia piękna talentu. i odpowiedniego sprzętu.

Tablet dla grafika - idealne rozwiązanie

Dobrym pomysłem dla każdego grafika albo też osoby interesującej się grafiką, jest zakup dobrej jakości tabletu służącego do tworzenia grafik. Po co? Otóż tablety graficzne są zdecydowanie niezastąpione, jeśli idzie o rysowanie, projektowanie czy też retuszowanie. Precyzyjne kreski, komfortowa praca z piórkiem to tylko podstawowe zalety takiego rozwiązania. Powstaje jednak zasadnicze pytanie - jaki tablet graficzny kupić? Tu nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż na pewno każdy będzie miał swoje osobiste preferencje w tym także i te dotyczące wyglądu urządzenia, niemniej jednak można wyróżnić dość ogólnych cech tabletu dla grafika.

Jak wybrać tablet dla grafika?

Przede wszystkim zatem spójrzmy na powierzchnię roboczą - musi ona być proporcjonalna do ekranu, na jakim pracujemy. Bez żadnych wątpliwości połączenie dużego monitora z małym tabletem, za dobrych efektów nie przyniesie. Jak zatem dopasować do siebie wzajemnie te dwa parametry? Otóz jeśli pracujemy na kilkunastocalowym - dość standardowym laptopie, to najlepiej jest wybrać tablet wielkości S lub M. To jednak jeszcze nie wszystko.
Następnie bowiem trzeba koniecznie spojrzeć na rozdzielność. To, co nas interesuje, to rozdzielność. Słowem - im większa rozdzielczość, tym wyraźniejsze będą detale. Jeżeli zależy nam naprawdę na grafikach wysokiej jakości, to trzeba koniecznie zainwestować w tablet o wysokiej rozdzielczości.

Następnie trzeba wziąć pod uwagę także współczynnik rozdzielczości. O co w tym chodzi? Otóż jeśli tablet będzie miał inne proporcje niż monitor, to rysunek będzie zniekształcony, a przecież nie o to nam chodzi.

Oczywiście ważny jest także zakres pochylenia, dzięki któremu możliwe będzie np. łatwe cieniowanie. Trzeba także wziąć pod uwagę dokładność piórka - wyrażana jest ona w calach albo w milimetrach. Jeśli chcemy ułatwić sobie pracę, to warto także spojrzeć na wysokość odczytu piórka, czyli minimalną odległość, na którą musimy je zbliżyć do tabletu.

Inne parametry nie są już tak bardzo ważne, jednak ciągle odgrywają dość dużą rolę. Można spośród nich wymienić częstość próbkowania, czułość nacisku, głębia koloru, jasność, kontrast, czas reakcji.

Dobrze jest także zastanowić się przed zakupem, czy nie potrzebujemy jakiś dodatkowych funkcji jak np przycisków funkcyjnych czy dodatkowych piórek.

Komentarze i i opinie innych użytkowników

Jest jeszcze jedna rzecz, która zawsze dostarcza nam bardzo dużo przydatnych informacji. Otóż są to komentarze i opinie innych użytkowników. Czytając je warto jednak pamiętać o tym, że nie są one źródłem prawdy objawionej i że każdy pisze kierując się swoimi własnymi preferencjami. Niemniej jednak jest to ciągle cenne źródło informacji. Zwróćmy uwagę szczególnie na kilka powtarzających się informacji. Przede wszystkim nasz niepokój powinny wzbudzić powtarzające się doniesienia o braku solidności, niesprawnym sprzęcie itd. Jeżeli kilku użytkowników z rzędu będzie się wypowiadało nieciekawie na temat danego modelu, to warto jednak poszukać czegoś innego. Pamiętajmy także, że niektóre opinie mogą być spreparowane, nieprawdziwe. Podejrzane są szczególnie opinie pisane bardzo dokładnym językiem z zastosowaniem wszelkich zasad interpunkcji.

Dobrze jest także podpytać znajomych. Wiadomo przecież - każdy grafik na pewno ma wśród znajomych architektów, innych grafików czy artystów. Na pewno mają oni swoje zdanie na temat poszczególnych tabletów - na których się najlepiej pracuje, które są najbardziej efektywne.

Ponadto oczywiście dobrze jest zorientować się, jakie rankingi są najbardziej cenione i tam sprawdzić które tablety dla grafików uzyskały naprawdę wysokie oceny.


Publikacja z 2018-02-18 00:36:40.


  • 0


    Oceny: 0
    Komentarzy: 0
  • Moja ocena

Tablety dla grafika